
Titel: | Over de liefde |
Auteur: | Doeschka Meijsing |
Verschenen: | 2008 |
Uitgeverij: | Querido |
Niveau: | ![]() |
Thema's | Eenzaamheid |
Liefde | |
Rebellie | |
School | |
Ziekte en dood | |
Berust op werkelijkheid | |
Pagina's: | 237 |
Blurb: | Een lesbische vrouw ziet haar relatie kapot gaan en krijgt na een ongeluk alle tijd om alles op een rijtje te krijgen. |
Eerste zin: | Dit verhaal begint met een dvd die op een dag in mijn brievenbus werd gegooid. |
Samenvatting
Over de liefde gaat over de liefde, dat is duidelijk. De hoofdpersoon, een lesbische vrouw die erg lijkt op de schrijfster, is verlaten door haar liefdespartner, die een relatie begonnen is met een man en prompt zwanger wordt van hem. De hoofdpersoon kan die scheiding moeilijk verwerken, raakt depressief en krijgt een ernstig ongeluk. Dat alles te verwerken valt niet mee.
Het boek gaat over verliefdheid en liefde en de angst degene kwijt te raken van wie je houdt, over de angst om alleen te zijn.
Biografie auteur
Doeschka Meijsing (*1947), zus van de ook succesvolle auteur Geerten Meijsing, studeerde Nederlands en literatuurwetenschap in Amsterdam en was redacteur en recensent bij verschillende tijdschriften. In 1974 debuteerde zij met de verhalenbundel De hanen en andere verhalen. Haar eerste roman, Robinson (1976) over een meisje dat een jongen had moeten zijn, werd een succes. Met dit boek won ze de AKO-literatuurprijs en de Bordewijkprijs.
Tip:
Karin Giphart Maak me blij
Dit betreft een iets eenvoudiger verhaal over een soortgelijke situatie: ook hier gaat het om het einde van een lesbische relatie en een herbezinning.
Paulijne Slot Zuiderkruis
Dit boek gaat over een meisje dat zich helemaal richt op een bewonderde vriendin en dan ineens alleen verder moet.