
Titel: | Uit het paradijs |
Auteur: | Nelleke Noordervliet |
Verschenen: | 1997 |
Uitgeverij: | Meulenhoff |
Niveau: | ![]() |
Thema's | Rebellie |
Vrouwenstrijd | |
Ouders en Kinderen | |
Ziekte en dood | |
Eenzaamheid | |
Andere plaatsen, andere tijden | |
Op zoek naar je wortels | |
Pagina's: | 317 |
Blurb: | Een man wordt gedwongen om nog eens terug te gaan naar zijn moeilijke jeugd die hij met zijn moeder doorbracht in een vijandige omgeving. |
Eerste zin: | Ik heb mijn moeder gezien. Ze is al meer dan dertig jaar dood. Toch was ze het. |
Samenvatting
Uit het paradijs gaat over David Berk, die op een avond zijn allang gestorven moeder denkt te zien lopen. Daardoor wordt hij weer met zijn verleden geconfronteerd, waarin zijn moeder hem meenam naar Brussel, waar ze in een nieuwe relatie gelukkig hoopt te worden. David, tegen wil en dank meegenomen, voelt zich daar bepaald niet gelukkig bij.
Biografie auteur
Nelleke Noordervliet (*1945) studeerde Nederlands. Ze debuteerde in 1987 met Tine of De dalen waar het leven woont, over de vrouw van Nederlands grootste schrijver aller tijden, Multatuli. In dat boek verplaatst ze zich in Tine, die zich opoffert voor haar man in de tijd dat hij werkt aan zijn boek, aan zijn roem, en die aan de kant gezet wordt als Multatuli succes heeft. Tine blijkt een sterke vrouw, waarin de schrijfster zich blijkbaar herkent, of met wie zij zich wil identificeren.
Tip:
Jeroen Brouwers Bezonken rood
Dit is een boek, waarin een zoon ook zijn hele leven lijdt onder de ongewone relatie met zijn moeder.
Oek de Jong Hokwerda’s kind
Dit boek gaat over een vrouw die ook niet kan loskomen van de band met een ouder.